افتتاح بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه با ۴۵ هزار اصله درخت در شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره

افتتاح هم زمان ۱۰ طرح کشاورزی بنیاد مستضعفان با مرکزیت شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره انجام شد
در سفر رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره برای افتتاح ۱۰ طرح بزرگ بنیاد مستضعفان تفاهمنامه ی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان ماهنشان از توابع استان زنجان بین استانداری زنجان و بنیاد مستضعفان به امضا رسید.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شرکت کشت و صنعت خرمدره گفت: با افتتاح این طرح‌ها هزار و ۵۰ هکتار زیر کشت پسته، گردو، زیتون و صیفی جات رفته است و ۱۰ هزار تن به ظرفیت تولیدات محصولات باغی و گلخانه‌ای کشور افزوده می‌شود.
ایشان افزود: این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی برای ۲ هزار و ۲۴۰ نفر اشتغالزایی دارد.
افتتاح بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه با ۴۵ هزار اصله درخت در خرم‌دره استان زنجان، یکی از این طرح‌ها است که در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد تومانی انجام شده و ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰۰ تن گردو را دارد.

همچنین با افتتاح گلخانه صیفی‌جات در ابراهیم آباد کرمان با مساحتی معادل ۱۵ هکتار و سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی، زمینه اشتغال ۴۵۵ نفر فراهم شده و در این گلخانه بزرگ، سالانه ۴۵۰۰ تن انواع محصولات صیفی تولید خواهد شد.

افتتاح گلخانه تولید توت فرنگی در خراسان رضوی، باغ ۶۵ هکتاری پسته در شاهین شهر اصفهان، باغ پسته شهرستان زیار استان اصفهان در مساحتی معادل ۴۵ هکتار و بهره برداری از استخر ذخیره آب سرخه حصار با ظرفیت یک میلیون لیتر، از دیگر طرح‌های افتتاح شده امروز بنیاد مستضعفان بود.

علاوه بر این موارد، احداث باغ زیتون ۱۴۰ هکتاری در هلیلان استان ایلام، غرس یک میلیون اصله درخت مثمر در مناطق محروم کشور، احداث ۸۵ هکتار باغ پسته در شاهین شهر و باغ ۵۰۰ هکتاری زیتون در استان گلستان از جمله طرح‌هایی است که امروز، عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *