معرفی شرکت

 

شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم­دره (سهامی عام) در محدوده ­ای به وسعت  ۱۱۶۱ هکتار در استان زنجان واقع شده است. این شرکت دارای سه واحد عملیاتی (کارگاه) در شهرستان ­های خرم­دره، ابهر و طارم است و دفتر مرکزی آن در شهرستان خرم­دره می­ باشد. این شرکت در سه رشته فعالیت پرورش گاو شیری، باغبانی و زراعت فعالیت می­کند. تعداد کارکنان دایم این شرکت ۲۵۳ نفر می­باشد که با احتساب پیمانکاران شاغل در شرکت و کارگران فصلی، به بیش از ۱۰۰۰ نفر می­رسد.

 

واحد پرورش گاو شیری با ورود ۴۰۰ راس تلیسه باردار در سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت نمود. این واحد در حال حاضر در مجموع دارای ۷۵۰۰ راس گاو شیری می­ باشد که روزانه بیش از ۱۳۲ تن شیرخام تولید می­کند. واحد باغبانی شرکت با دارا بودن ۳۸۰ هکتار باغ، سالیانه بیش از ۱۹۰۰ تن محصول گردو، زیتون، شلیل، هلو و به تولید می­کند.

 

در واحد زراعی شرکت نیز از ۶۰۰ هکتار زمین زراعی سالیانه بیش از ۱۵۰۰۰ تن یونجه، ذرت علوفه ای، گندم، جو و کلزا تولید می­شود.

 

طی ۵ سال گذشته ۱۲۰۰میلیارد ریال سرمایه­ گذاری توسعه ­ای در شرکت اجرا شده است. این سرمایه گذاری در جهت توسعه کیفی ( ارتقا سطح تکنولوژی و بهره­ وری) و کمی (بهبود راندمان تولید و حجم محصول) و بهبود مدیریت محیط زیست انجام شده است. احداث بزرگترین باغ گردوی کشت بافتی از ارقام تجاری و دیر برگ مهمترین برنامه توسعه­ ای سه سال اخیر شرکت بوده است.

 

شرکت کشت و صنعت دشت خرم­دره، در راستای بهبود فرآیند تولید، برای اولین بار در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ گواهی ISO 9001-2000 و در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت گواهی نامه مدیریت کیفیت ISO 9001-2015 شد. همچنین، این شرکت در سه دوره اخیر جایزه ملی تعالی و پیشرفت کاندیدای ارزیابی شد؛ که در آخرین حضور( پنجمین دوره) موفق به دریافت تقدیر نامه سه ستاره شد.

 

تکمیل زنجیره تولید، برداشت و فرآوری پس از برداشت طرح باغ گردو از ارقام تجاری و دیر­برگ در سطح ۲۰۰ هکتار، ایجاد سیستم آبیاری هوشمند اراضی باغی شرکت، ارتقای سطح تکنولوژی واحد گاوداری و تولید محصولات ژنتیکی دامپروری از برنامه ­های توسعه ­ای ۵ سال آینده شرکت می باشد.

This post is also available in: English